کد خبر : 450985 تاریخ : ۱۴۰۰ جمعه ۲ مهر - 20:28
دولت خود را ملزم به ایجاد ثبات اقتصادی بداند ابراهیم نکو / نماینده سابق مجلس

نوآوران آنلاین- بعد از اتفاقات تلخی که در اقتصاد ایران طی سال های اخیر رخ داد اکنون مردم انتظار دارند که دولت جدید متفاوت از دولت های قبل عمل کند و انتظارات مردم را برآورده سازد.

این انتظار به حق است و با توجه به این که طی دولت های مختلف، تصمیمات نامناسب و اقدامات اشتباهی توسط دولت ها صورت گرفته است، این امر بدیهی است که مردم از دولت بخواهند روزهای خوبی را از نظر اقتصادی ایجاد کند.

دولت نیز وظیفه دارد شرایط را به سمتی هدایت کند که اقتصاد ایران از ورطه سقوط و نابودی نجات یابد و در مسیری مناسب حرکت کند.

بهترین سیاستی که اکنون دولت جدید می تواند دنبال کند، سیاست هایی در راستای تنظیم بازار و جلوگیری از افزایش بی رویه قیمت هاست.

قیمت های رو به رشد موجب شده تا مردم روزهای بسیار ناامیدکننده ای را طی کنند.

مردم نمی دانند چه زمانی این وضعیت بهبود می یابد و همین امر موجب می شود تا روحیه آن ها به شدت از نظر روانی تحت فشار قرار گیرد.

دولت باید تلاش کند تا ثبات به اقتصاد بازگردد. اگر این اتفاق بیافتد مردم می توانند امید به روزهای خوب داشته باشند.

باید دولتمردان همت کنند و اراده ای قوی برای ورود به حوزه رفع مشکلات افراد جامعه داشته باشند. در این صورت است که می توان انتظار داشت روزهای خوب خواهند آمد.

ایجاد شرایط رفاهی مناسب نیاز به اداره صحیح اوضاع دارد و باید دولتمردان این نکته مهم را در نظر داشته باشند که اقدامات شان در راستای بهبود معیشت مردم باشد.

به همین دلیل توصیه می شود که در زمینه کنترل قیمت ها نظارت مناسبی بر اقتصاد داشته باشند و همچون دولت های قبل اقتصاد را به حال خود واگذار نکنند که اگر این اتفاق بیافتد به جرأت می توان گفت شرایط به مراتب سخت تر می شود و اقتصاد کشور با مشکلات بیشتری دست و پنجه نرم خواهد کرد.

در چنین شرایطی باید دولت خود را ملزم به ایجاد ثبات و آرامش اقتصادی بداند و اقدامات لازم را در این حوزه انجام دهد.