کد خبر : 451276 تاریخ : ۱۴۰۰ دوشنبه ۱۹ مهر - 12:07
استعفاها در فیس بوک و ترس کارکنان منبع: روزنامه واشنگتن پست / ترجمه: روزنامه نوآوران

نوآوران آنلاین- نامه های خداحافظی و مکاتبات داخلی کارکنان فیس بوک، وجود شکاف های جدی در سیاست داخلی این شرکت را آشکار می کند.

روزنامه واشنگتن پست نوشت کارکنانی  که با اشتیاق و شور و شوق زیاد کار را در فیسبوک شروع می کنند، از این که نمی توانند چیزی را در آنجا تغییر دهند، دچار سرخوردگی و نا امیدی می شوند.

کارکنان سابق فیسبوک که توسط این نشریه مورد مصاحبه قرار گرفتند، توضیح دادند که چگونه از خوش بینی اولیه نسبت به اینکه می توانند در بهبود کار فیسبوک کمک کنند، دور شده و پس از آنچه در داخل این شرکت دیدند، کاملاً دلسرد وناامید شدند. در نتیجه، آن ها متقاعد شدند که فیسبوک را نمی توان از درون تغییر داد.

"فرانسیس هاگن" مدیر محصولات فیس بوک که در ماه مه استعفا داد. این شرکت را متهم کرد که می خواهد سود خود را به ضرر منافع عمومی افزایش دهد. او این ادعا را 4 اکتبر و در پی بزرگترین اختلال در کار سرویس های فیس بوک مطرح کرده و مدعی شد که از سال 2019 ده ها هزار صفحه تحقیقات داخلی فیسبوک را مخفیانه کپی کرده است.

تقریباً در همان زمان "برایان وایزمایر" یکی دیگر از کارکنان شعبه تحت رهبری "فرانسیس هاگن" که به دلیل فرسودگی معنوی و ناامیدی در این شرکت،  کار خود را ترک کرد  گفت که او نیز امید خود را برای ایجاد تغییر در فیس بوک از دست داده است.  

 

دوشنبه ۱۱ اکتبر ۲۰۲۱

(برابر با ۱۹ مهر ۱۴۰۰)