کد خبر : 451280 تاریخ : ۱۴۰۰ دوشنبه ۱۹ مهر - 17:27
احزاب قوی؛ پیشران کشور به سمت توسعه احمد شیرزاد / فعال سیاسی اصلاح‌طلب

نوآوران آنلاین- بر کسی پوشیده نیست که احزاب نقش مهمی در پیشبرد امور مهم در کشورها دارند. در بسیاری از جوامع جریان های سیاسی در قالب حزب های قوی در حال فعالیت هستند و اتفاقات خوبی را رقم زده اند.

در واقع می توان گفت احزاب پیشران کشورها به سمت توسعه مطلوب هستند. بدون شک در این میان هر نظام سیاسی که فاقد حزب باشد از مزایای مطلوب آن نیز بی بهره خواهد بود.

در حال حاضر از رهگذر نبود احزاب قوی و فعال در کشورمان شاهد بروز مشکلاتی هستیم.

به اعتقاد من احزاب فعال در کشور می توانند شرایط موجود را تا حد زیادی ساماندهی کنند و وضعیت را به گونه ای تغییر دهند که شاهد گسترش رضایت در جامعه باشیم.

یکی از مهم ترین عواملی که اتحاد و انسجام ملی را تضمین می کند رضایت گسترده در میان عموم جامعه است.

متأسفانه طی سال های اخیر در نتیجه اقدامات نامناسب دولت ها رضایت عمومی تا حد زیادی در جامعه ما خدشه دار شد.

در واقع سوء تدبیر مدیران موجب شد تا کشور در چنین وضعیت آشفته ای قرار گیرد و اعتماد عمومی تحت تأثیر عملکرد مدیران ناکارآمد کمرنگ شود.

در شرایط کنونی تا حد زیادی شاهد از بین رفتن امید در کشور هستیم که موجب شده مردم اعتمادشان به مسؤولان را نیز از دست دهند و دیگر همچون گذشته نسبت به مدیران خوش بین نباشند.

گسترش ناامیدی و بدبینی در کشور ما به ویژه در شرایط کنونی که کشور گرفتار مشکلات داخلی و خارجی همچون تحریم هاست تبعات خوبی به دنبال ندارد.

به همین جهت باید دولتمردان ابتدا ناامیدی و بی اعتمادی را از جامعه دور کنند و سپس زمینه تقویت اتحاد و انسجام ملی را فراهم نمایند که برای تحقق این امر مهم نیاز به احزاب قوی و فعال در جامعه داریم تا بتوانند به خوبی نقش خود را ایفا کنند.

متأسفانه احزاب همواره در کشور ما مغفول واقع شده اند و انگیزه ای برای تقویت آن ها و فعالیت گسترده و مطلوب شان وجود نداشته است که انتظار می رود این رویه متوقف شود و به زودی زمینه فعالیت احزاب فعال ایجاد شود.